Zabiegi osoczem

Zabiegi osoczem Kraków

Osocze PRP (Platelet Rich Plasma) i Fibryna I-PRF (Injectable Platelet Rich Fibrin) to autologiczne materiały, pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Stanowią koncentraty płytek krwi, w których zawarte jest szereg czynników wzrostu odpowiedzialnych między innym za: pobudzanie procesów regeneracji tkanek, proces angiogenezy (powstawanie nowych naczyń krwionośnych), aktywację mezenchymalnych komórek macierzystych, stymulację fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu, usuwanie macierzy zewnątrzkomórkowej uszkodzonej w wyniku foto starzenia.

W zabiegu z wykorzystaniem osocza (często w medycynie estetycznej potocznie nazywanym „wampirzym liftingiem”) płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. Rewitalizacja skóry następuje pod wpływem autologicznej odnowy komórkowej, czyli regeneracji oraz biostymulacji komórek skóry wskutek działania własnych czynników wzrostu zawartych w płytkach i komórkach macierzystych. PRP w medycynie estetycznej służy do odmładzania skóry poprzez przywracanie jej prawidłowego napięcia, gęstości i kolorytu, a w rezultacie nadanie/przywrócenie skórze promiennego, „świeżego” wyglądu. Ponadto osocze wykorzystywane jest do leczenia rozstępów, łysienia oraz blizn potrądzikowych.

W przypadku zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte są w trójwymiarowej strukturze fibryny, a w związku z tym aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują procesy naprawcze, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty stymulujące i regenerujące.

Zabieg łączony, czyli osocze z fibryną, stosujemy gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji w kilku obszarach naszego ciała jednocześnie. Jest też zalecany gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach.

Wskazania

  • Profilaktyka i leczenie starzenia się skóry.
  • Fotostarzenie.
  • Blizny i rozstępy.
  • Łysienie.
  • Doskonałe uzupełnienie laseroterapii.

Przeciwwskazania

  • Ciąża lub laktacja.
  • Ostre zakażenia wirusowe.
  • Zakażenie wirusem HIV lub zakażenia skóry.
  • Choroba nowotworowa.
  • Choroby autoimmunologiczne.
  • Terapia immunosupresyjna.
  • Przewlekłe choroby wątroby.
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Zalecenia po zabiegu

  • Nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przez 7 dni po zabiegu.
  • W dniu zabiegu oraz przez kolejne 3 dni zakaz korzystania z sauny, fitness oraz innych aktywnych sportów.
  • W dniu zbiegu nie stosować gorących kąpieli.
  • Dbanie o higienę miejsca zabiegowego.

ZABIEGI Z OSOCZEM I FIBRYNĄ

Technika otrzymywania preparatu oraz procedura zabiegu:

Proces wytwarzania PRP i I-PRF należy przeprowadzać w odpowiedniej temperaturze, w ściśle określonych warunkach aseptycznych. Od Pacjenta pobiera się krew żylną w ilości wystarczającej do zaplanowanego obszaru zabiegowego.

Pobraną krew poddaje się wirowaniu w specjalistycznej wirówce, kierując się określonym protokołem w zależności od rodzaju frakcji, jaką lekarz chce uzyskać. Odpowiednio uzyskany preparat podaje się do skóry właściwej, w miejsce wymagające regeneracji, techniką mikroiniekcji (mezoterapii igłowej) tworząc podczas aplikacji mikrodepozyty. PRP i I-PRF można również podawać liniowo (jak wypełniacz) wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry.

Przed rozpoczęciem procedury stosowane jest znieczulenie miejscowe kremem zawierającym środek znieczulający.

Zabiegi z użyciem autologicznych materiałów wykonuje się seriami, co zapewnia wysoką skuteczność oraz długotrwałe efekty, które widoczne są już po pierwszym zabiegu. Odstępy między zabiegami uzależnione są od wieku oraz indywidualnych potrzeb Pacjenta, zazwyczaj w celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, lub innych okolic zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Zabiegi są bezpieczne, nie wiążą się z ryzykiem nietolerancji, niemniej jednak należy uwzględnić współistniejące choroby autoimmunologiczne i stadium, w których się znajdują.

Czas trwania zabiegu wynosi zwykle 40-60 min, a objawy uboczne są analogiczne jak po wykonaniu mezoterapii i są związane z samą iniekcją. Może pojawić się zaczerwienienie, zasinienie, bolesność oraz delikatny obrzęk. Objawy te mają charakter przejściowy i w ciągu kilku dni ustępują samoistnie. Ponadto po iniekcji fibryny przez kilka godzin widoczne mogą być małe uwypuklenia podskórne, które ustępują zwykle w ciągu kilku godzin od zabiegu. Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Koszt zabiegu
Zobacz cennik
Czas zabiegu
30-50 min
Odstęp między zabiegami
3-4 tygodnie
Rekonwalescencja
Nie wymaga

Zadzwoń po poradę lub umów się na konsultację

Skontaktuj się