Coraz częściej w gabinetach pojawiają się kosmetyki do pielęgnacji domowej do odsprzedaży dla klienta. Zazwyczaj są one znacznie droższe niż te ogólnodostępne w drogeriach czy marketach. Jaka jest pomiędzy nimi różnica i czy w takim razie warto zainwestować w tzw. kosmetyki profesjonalne?

PRZEDE WSZYSTKIM SKŁAD

Wszystkie produkty kosmetyczne wypuszczane na rynek Unii Europejskiej podlegają takim samym zasadom.  Zanim zostaną wprowadzone muszą przejść dokładny Raport Oceny Bezpieczeństwa, niezależnie od tego, jak później będą dystrybuowane i gdzie ostatecznie trafią do sprzedaży.
Jednak podstawowa rozbieżność między kosmetykami profesjonalnymi a powszechnie występującymi dotyczy ich składu. Produkty gabinetowe cechuje o wiele wyższa zawartość składników aktywnych oraz większa przenikalność przez naskórek,  co przekłada się na jakość ich działania, które będzie znacznie intensywniejsze.

NIEBEZPIECZEŃSTWO SAMODZIELNEGO STOSOWANIA PRODUKTÓW PROFESJONALNYCH

W przypadku produktów o tak skondensowanym działaniu istotne jest, by były one odpowiednio dopasowane do danego typu skóry oraz aplikowane w należyty sposób. W związku z czym dostęp do nich jest w pewien sposób ograniczony. Można je zakupić wyłącznie w profesjonalnych salonach, ponieważ dzięki przeprowadzonej przez specjalistę konsultacji i diagnozie, preparat zostanie dobrany indywidualnie do potrzeb skóry. Natomiast fachowe wskazówki dotyczące jego właściwego stosowania zminimalizują ryzyko ewentualnych reakcji niepożądanych.

BADANIA I TECHNOLOGIA

Marki profesjonalne tworzą swoje produkty w oparciu o badania kliniczne przeprowadzane przez sztab doświadczonych lekarzy, farmaceutów i biotechnologów, co daje gwarancję skuteczności. Dbają oni o innowacyjne, ale przede wszystkim bezpieczne i efektywne rozwiązania.

KOMPATYBILNOŚĆ POZABIEGOWA

Dużą zaletą kosmetyków gabinetowych jest fakt, że są one spójne z wykonanymi zabiegami. Dlatego z jednej strony mogą być bezpiecznie zastosowane bezpośrednio po nich i wspomóc regenerację, a z drugiej- będą stanowić podtrzymanie i przedłużenie efektów zabiegowych.