Jesień to idealny moment, by wdrożyć bardziej intensywne działania w gabinecie z co najmniej kilku powodów.

Po pierwsze, wysokie temperatury i duże nasłonecznienie są czynnikami wykluczającymi wybrane zabiegi wiążące się z uszkodzeniem naskórka z uwagi na możliwość pojawienia się nieestetycznych przebarwień. Co więcej, niektóre z wykorzystywanych technologii bądź składników preparatów mogą wykazywać działanie fotouczulające, co w kontakcie ze słońcem (który latem jest nieunikniony) rodzi ryzyko podrażnień, a nawet poparzeń.

Po drugie, nadmierne promieniowanie UV  i niekoniecznie sumienne stosowanie kremu z filtrem SPF nasila proces melanogenezy, co nierzadko kończy się powstaniem nierównomiernych zmian barwnikowych.

Po trzecie, pielęgnacja wakacyjna bardzo często jest mocno okrojona lub w związku z wyjazdami ulega diametralnym zmianom, dlatego budzi to potrzebę jej głębszej regeneracji.

Dlatego zabiegi, które można bezpiecznie i szczególnie warto wykonać w okresie jesiennym to:  dermapen, peelingi chemiczne oraz zabiegi laserowe.

Dermapen

Podczas tego zabiegu dochodzi do powstania wielu nakłuć w skórze na określonej głębokości, które wywołują kontrolowany stan zapalny. Dzięki temu zostaje ona zmuszona do przyspieszonej odbudowy. Dodatkowym atutem jest możliwość precyzyjnego dostarczenia substancji aktywnych bezpośrednio do komórki, czyli do miejsca ich działania. Niesie to ze sobą szereg korzyści w postaci  nasilenia produkcji białek budulcowych- kolagenu i elastyny, co przekłada się na zwiększenie elastyczności skóry oraz poprawę jej ogólnej jakości. Pozytywne zmiany obserwowane są także na jej zewnętrznej powierzchni, gdzie dochodzi do wygładzenia i ujednolicenia kolorytu, a także spłycenia powierzchownych zmarszczek.

Peelingi Chemiczne

Kolejną bardzo popularną, a zarazem skuteczną metodą rewitalizacji skóry są zabiegi z wykorzystaniem kwasów. Dzięki odpowiednio dobranej mieszaninie związków chemicznych w określonym stężeniu dochodzi do złuszczenia martwego naskórka, a także regeneracji na głębszym poziomie. Bogactwo tych substancji daje szeroki wachlarz możliwości dostosowania ich do konkretnych wskazań. Sprawdzą się one zarówno w przypadku skór naczyniowych, trądzikowych, z przebarwieniami jak i tych z oznakami starzenia się.

.

Zabiegi laserowe (peeling laserowy, remodeling, usuwanie naczynek)

Najbardziej zaawansowanym, a co za tym idzie niezwykle efektywnym rozwiązaniem na przywrócenie skórze dobrej kondycji będą zabiegi z wykorzystaniem światła laserowego. W zależności od użytej głowicy, emitowane światło dociera do określonych struktur skóry wywołując efekt termiczny. Ten z kolei zapoczątkowuje odpowiednie procesy w skórze, prowadzące do finalnych rezultatów.  Dzięki laserowi można w szybki sposób zamknąć prześwitujące naczynka, pozbyć się uciążliwych przebarwień, zwiększyć gęstość skóry, a także doprowadzić do jej ogólnej głębokiej przebudowy.

Niezależnie od wyboru już pierwszy zabieg gwarantuje dostrzegalny efekt, natomiast chcąc wykorzystać ich maksymalny potencjał należy wykonać całą serię zabiegów w określonym odstępie czasu. Zwłaszcza zastosowanie technik łączonych pozwala na osiągnięcie wymiernych korzyści.